Zwiedzanie

Zwiedzanie Muzeum możliwe jest po zakupieniu biletu wstępu w kasie Muzeum w głównym budynku – Koszarach Kantonistów. W czwartki, gdy zwiedzanie Muzeum jest bezpłatne, wydawany jest bilet bezpłatny. Kasa zamykana jest na 30 min. przed zamknięciem Muzeum.

Zwiedzanie ekspozycji odbywa się wyłącznie w towarzystwie przewodnika. Istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum z przewodnikiem anglojęzycznym lub w języku rosyjskim.
Czas zwiedzania wystaw stałych w Koszarach Kantonistów („Polski Salon myśliwski XIX/XX w.”, „Oko w oko”, „W polu i w kniei”: część 1 – „Las”, część 2 – „Ptaki”) wynosi ok. 40 min., wystawy czasowej – 15 min., „Powozowni im. Z. Prus-Niewiadomskiego” – ok. 15 min.
W Muzeum obowiązuje zakaz wykonywania zdjęć z użyciem lamp błyskowych i innych dodatkowych źródeł światła.

Muzeum jest częściowo przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (Sala wystaw czasowych, Czytelnia, sala „Oko w oko”, „Las” i Powozownia im. Z. Prus-Niewiadomskiego). W Koszarach Kantonistów znajduje się też toaleta przystosowana do ich potrzeb.

Lekcje muzealne

Muzeum organizuje lekcje dla dzieci 5 i 6-letnich oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zajęcia mogą być prowadzone przez pracowników Muzeum, Nauczycieli bądź przez kreatywnych Uczniów. Zapisy i informacje – telefonicznie (tel.: 22 506 01 83 lub 22 506 00 28). Więcej informacji na ten temat – na stronie Edukacja.
W ofercie mamy też pakiet edukacyjny, na który składają się dwa zajęcia edukacyjne, po jednym z oferty Muzeum i jednym z oferty Muzeum Łazienki Królewskie. Poza ustalonymi pakietami istnieje możliwość wybrania dwóch dowolnych zajęć z oferty w/w muzeów.


 

Newsletter

Zapisz się, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualnościami i wystawami


22 522 66 30 - sekretariat
e-mail: mlij@muzeum.warszawa.pl

ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa
Zobacz na mapie