Wystawy

W Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa można obejrzeć kilka stałych ekspozycji. Wystawa zatytułowana „W polu i w kniei”, na którą składają się 2 sale: „Las” i „Ptaki”, prezentuje faunę Polski, zaś ekspozycja „Oko w oko” to spotkanie z egzotycznymi zwierzętami dalekich krain. Odmienne w charakterze są wystawy historyczne. Polski salon myśliwski XIX/XX wieku, wprowadza w nastrój dworu polskiego, rodzinnych opowieści, patriotyzmu. Powozownia im. Zbigniewa Prus-Niewiadomskiego, znajdująca się w Stajni Kubickiego mieści rozmaite pojazdy konne i akcesoria jeździeckie używane w XIX i XX wieku.

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa organizuje w swojej siedzibie i poza jej murami kilka wystaw czasowych rocznie. Są to ekspozycje tematycznie związane z profilami działalności Muzeum, a więc łowiectwem, jeździectwem, przyrodą oraz ekologią. Mają one różny charakter: od prezentacji malarstwa, grafiki, rzeźby czy rzemiosła artystycznego, przez ekspozycje fotograficzne, historyczne czy przyrodnicze, po wystawy dokumentalne i bibliofilskie.

Od 2008 roku na stronie Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa są prezentowane wystawy wirtualne, będące prezentacją zrealizowanych wystaw czasowych lub posiadanych przez Muzeum zbiorów.


Wystawy stałe

Czytaj więcej

Wystawy czasowe

Czytaj więcej

Wystawy wirtualne

Czytaj więcej

Spacer wirtualny

Czytaj więcej


 

Newsletter

Zapisz się, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualnościami i wystawami


22 522 66 30 - sekretariat
e-mail: mlij@muzeum.warszawa.pl

ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa
Zobacz na mapie