Aktualności

Wystawa fotografii Laureatów XXII Konkursu Fotograficznego „Łowca Polskiego” im. Włodzimierza Puchalskiego
15 września - 31 października 2017

Konkurs fotograficzny stanowi ogromną tradycję, którą wieńczy pokaz wyróżnionych prac organizowany w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie. Od września ponownie będzie można oglądać pokonkursową wystawę, która zaprezentuje zwycięskie prace w dziedzinie fotografii przyrodniczej.

Włodzimierz Puchalski (1909 – 1979 r.) to postać wyjątkowa pośród dokumentalistów świata fauny i flory. Był przyrodnikiem, fotografem, myśliwym, autorem książek i filmów. Sam zdobył wiele nagród jako doskonały fotograf przyrodniczy. W sposób niezwykle subtelny potrafił uchwycić piękno otaczającej natury. Jego prace zachwycają po dziś dzień dając inspirację kolejnym pokoleniom pasjonującym się fotografią dokumentalną.

Organizatorem konkursu jest miesięcznik Łowiec Polski. Prace biorące udział w konkursie oceniane są m.in. wg. kategorii: piękno, ruch oraz sceny myśliwskie. Uczestnicy zgłaszający swój udział w konkursie są zwykle zapalonymi miłośnikami przyrody, którzy spędzają niezliczoną ilość czasu na poszukiwaniu idealnego ujęcia. Spośród nadesłanych zdjęć trzeba potem wyłonić te, które najlepiej obrazują faunę i florę. Kto tym razem najpiękniej uchwycił naszą przyrodę? Odpowiedź na to pytanie już niedługo będzie można znaleźć na wystawie czasowej w Muzeum

Zapisz się, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualnościami i wystawami

22 522 66 30 - sekretariat
e-mail: mlij@muzeum.warszawa.pl