"Lis – Lato w mieście 2013"

Lato 2013

W ramach corocznej akcji wakacyjnej zapraszamy serdecznie grupy dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym na warsztaty plastyczno-animacyjne. Spotykamy się, aby kreatywnie spędzić czas na zajęciach w scenerii zbiorów muzealnych na terenie Łazienek Królewskich.

Cele spotkań:

• wychowanie świadomych odbiorców kultury
  • kształcenie wrażliwości na piękno i otaczający świat
  • ćwiczenie percepcji wzrokowo-ruchowej
  • kształcenie zdolności i sprawności manualnych
  • ćwiczenie umiejętności koncentracji
  • radość ze wspólnej, kreatywnej zabawy

Tego lata oferujemy następujące tematy zabaw/spotkań (do wyboru) zbudowanych wokół XVII-wiecznego obrazu „Lis”, naszego nowego nabytku muzealnego, który sfinansowało MKIDN:

1.”Bajki o lisie Jeana de La Fontaine`a” – ilustracje książkowe.

W obecności obrazu uczestnicy posłuchają bajki o lisie. Stanie się to inspiracją do działania plastycznego. Jego efektem finalnym będzie wspólnie zilustrowana scenami bajkowymi książka. Literatura w połączeniu z malarstwem okażą swoją moc sprawczą!

2.”Futra, pióra i skóra” – działania fakturalne

Uczestnicy patrząc na zabytkowe dzieło będą mieli okazję poczuć „dotyk” zwierząt przedstawionych na obrazie. Jakie faktury można spotkać w świecie fauny i jak je przedstawić w działaniach plastycznych? Rozwiązanie zagadki znajdziecie w naszym Muzeum!

3.”Ubarwienie zwierząt” – malowanie akwarelami

Inspirując się obrazem i naszą ekspozycją stałą uczestnicy będą mieli okazję poznać barwy zwierząt, a następnie przenieść swoje wrażenia na papier akwarelowy. Mieszanie farb wodnych i abstrakcyjne działania kolorystyczne to wspaniała zabawa! Sprawdźcie.

4.”Zabawy kolorami” – zwierzę inspiracją w sztuce

Obraz, eksponaty naszego Muzeum, reprodukcje, opowieść… To wszystko zainspiruje uczestników do działania plastycznego. Wszystko w sztuce jest możliwe! Zapraszamy.

Dzieci będą miały okazję:

• obejrzeć przykład świetnego, zabytkowego malarstwa o tematyce animalistycznej oraz fragmenty naszych ekspozycji stałych
  • zapoznać się z warsztatem pracy artysty
  • poobserwować jak wyglądają dzikie zwierzęta
  • wypowiedzieć się przez różne środki wyrazu artystycznego
  • twórczo wyrazić siebie

Promocyjna opłata tylko 75 zł na poczet materiałów plastycznych!

Zgłoszenia, ustalenie terminu i szczegóły:

Anna Hrynkiewicz  e-mail: a.hrynkiewicz@muzeum.warszawa.pl  tel.: 48 22 / 522 66 38

Gorąco zapraszamy na twórczą zabawę!

Zapisz się, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualnościami i wystawami

22 522 66 30 - sekretariat
e-mail: mlij@muzeum.warszawa.pl