"Leśnicy dla stolicy"

20 maja 2012

„Leśnicy dla stolicy” to tytuł cyklicznej akcji edukacyjno – kulturalnej organizowanej przez REGIONALNĄ DYREKCJĘ LASÓW PAŃSTWOWYCH, która corocznie zaprasza nas do współpracy. W tym roku, jak zawsze z radością, odpowiedzieliśmy na zaproszenie stając się współorganizatorem imprezy w Łazienkach Królewskich p.t. „Lasy Dzieciom”.

Na parkanie od strony Alei Ujazdowskich w Warszawie otworzyliśmy wspólnie fotograficzną wystawę plenerową p.t. „Las w obiektywie Mazowieckich Leśników”, którą Warszawiacy mogli oglądać w dniach 23.04-24.05.2012r.

W dniu 20.05.2012 r.  w pobliżu budynku Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa został rozstawiony namiot edukacyjny p.t. „Las i jego bogactwo”, który symulował prawdziwy las. Będąc w środku miało się wrażenie przebywania w pachnącym, tętniącym życiem roślin i zwierząt borze.

Za budynkiem Muzeum zaprezentowane zostały pokazy sokolnicze cieszące się jak zwykle wielkim powodzeniem, szczególnie u dzieci.

Na chodniku przed Muzeum od 19 maja do 19 lipca rozstawione były stelaże z wystawą edukacyjną p.t. „Puszcze polskie”. Ekspozycja  miała szeroki zasięg, bo powędrowała potem w inne rejony Polski (m.in. do OKL Gołuchów -woj. poznańskie, do Muzeum Zamojskich w Kozłówce -woj. lubelskie). Wystawa wzbudzała zachwyt przechodniów pokazując na fotografiach wielkoformatowych urodę polskich puszcz.

W ramach imprezy  w niedzielę 20 maja na scenie Amfiteatru na Wodzie przez ponad trzy godziny bawili przybyłych różni artyści. Zagrała donośnie Orkiestra Reprezentacyjna Lasów Państwowych oraz wystąpił zespół muzyki myśliwskiej Akord. Dzieci mogły podziwiać teatrzyk p.t. „Opowieści smutnej rzeki” i posłuchać Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi inaczej mówiąc bajarza.

Wokół muzeum dostępne były promocyjne namioty, w których można było pogłębić swoją wiedzę przyrodniczą, porozmawiać z pracownikami Lasów Państwowych, otrzymać gadżety promocyjne. Dzieci mogły wziąć udział w przeróżnych zabawach i grach edukacyjnych. Na chętnych czekał darmowy Poczęstunek Leśników.

Impreza odbiła się szerokim echem. Pisano o niej w warszawskiej prasie i uznano, że należy do jednej z bardziej udanych imprez miejskich. Z pewnością wielu Warszawiakom przybliżyła temat natury i ekologii.


 

Newsletter

Zapisz się, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualnościami i wystawami


22 522 66 30 - sekretariat
e-mail: mlij@muzeum.warszawa.pl

ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa
Zobacz na mapie