"Dni Mongolii"

27- 28 czerwca 2009

Dni Mongolii odbyły się na terenie Parku Łazienkowskiego w Podchorążówce i Amfiteatrze oraz w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.
W programie imprezy, organizowanej we współpracy z Ambasadą Mongolii i Stowarzyszeniem Polska-Mongolia, znalazły się ciekawe wykłady i filmy, występy artystyczne, możliwość obejrzenia mongolskiej jurty, a także otwarcie wystawy w MŁiJ”Konie w krainie Czyngis-Chana. Wspomnienia z Mongolii Wojciecha Tomasza Biernawskiego”.
Honorowy patronat objęli Ambasador Mongolii Otgon Dambiinyam oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Program imprezy:
27 czerwca (sobota) od godziny 14.00, Podchorążówka
Spotkanie z udziałem Jego Ekscelencji Pana Otgona’a Dambiinyam’a Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Mongolii. Podczas spotkania pokazy slajdów i wykłady na temat współczesnej Mongolii, jej kultury, obyczajów i atrakcji turystycznych, przygotowane przez mongolistę dr Jana Rogalę oraz Prezesa Stowarzyszenia Polska-Mongolia Grzegorza Cessaka.

28 czerwca (niedziela) o godzinie 12.00 Amfiteatr
Oficjalne otwarice DNI MONGOLII z udziałem Jego Ekscelencji Pana Otgona’a Dambiinyam’a Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Mongolii i Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. W programie występy artystów z Mongolii, pokazy strojów i obyczajów Mongołów. Otwarcie wystawy „Konie w krainie Czyngis-Chana.” w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.


 

Newsletter

Zapisz się, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualnościami i wystawami


22 522 66 30 - sekretariat
e-mail: mlij@muzeum.warszawa.pl

ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa
Zobacz na mapie