Aktualności

Dziękuję ci koniu
5 kwietnia - 3 września 2017

Za co powinniśmy podziękować? Za ciężką pracę, za poświęcanie zdrowia, czasem życia. Za wyrozumiałość, przyjaźń i lojalność. Za znoszenie trudów i naszego okrucieństwa. Za budowanie naszego świata i czynienie go piękniejszym.

Koniom należy się najlepsza opieka, gdy są nam potrzebne, ale też wtedy, gdy już pracować nie mogą. Żeby apeli o pomoc było jak najmniej. Żeby wspaniali ludzie z licznych fundacji i stowarzyszeń mogli zajmować się tylko wyjątkowymi, losowymi wypadkami.

Pokazujemy wewnętrzne piękno starego konia, ale i jego oryginalną urodę. Każdy, kto zdecydował się na opiekę nad koniem, aż do jego odejścia „na niebieskie pastwiska” wie, że kontakt z takim stworzeniem daje nie mniej radości niż sukcesy sportowe czy szalone galopy. To ciche rżenie, które wita nas już w drzwiach stajni, ten wielki łeb wtulony pod pachę i mądre, pełne zaufania spojrzenie – są bezcenne. Chcemy, by poczuł to każdy, kto obejrzy wystawę.

Ekspozycji towarzyszy książka – katalog wzbogacony opowiadaniami i wierszami o koniach, którym należy się podziękowanie.

Na pierwszą w naszym Muzeum wystawę o emocjach
Zaprasza kuratorka wystawy Hanna Łysakowska

 

 

 


Wydarzenia towarzyszące wystawie

4.06.2017 – 3.09.2017

Prelekcje:

  • 18 maja (czwartek) godz. 18.00 – „Aktywność i użytkowanie konia – emeryta”, prelekcję poprowadzi zoofizjoterapeuta Magdalena Saracyn
  • 20 maja (sobota) godz. 16.00 – „Medycyna weterynaryjna a problemy geriatryczne u koni”, prelekcję poprowadzi lek. wet. Alicja Świetlikowska, reprezentująca istniejący na terenie toru wyścigów konnych od 1938 roku Szpital Koni Służewiec.

* Wstęp na prelekcje jest bezpłatny.

Dzień Dziecka w Muzeum*:

  • 1 – 2 czerwca (czwartek – piątek) godz. 12.00 – 15.00 – hipologiczne zajęcia muzealne, origami dla najmłodszych, plastelinowe warsztaty**
  • 3 czerwca (sobota), godz. 12.00 – 17.00 – warsztaty plastyczno-techniczne dla najmłodszych oraz animacje ruchowo-taneczne poprowadzi Fundacja Pegasus
  • 4 czerwca (niedziela), godz. 12.00 – 17.00 – warsztaty edukacyjno-artystyczne podczas których dzieci tworzyć będą skrzydlate konie z makulatury – kartonu, starych gazet, niepotrzebnych kartek papieru poprowadzi Klub Gaja

* W dniach  1 – 4 czerwca wstęp do muzeum oraz na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
** W dniach 1 i 2 czerwca obowiązują telefoniczne zapisy grup zorganizowanych na zajęcia muzealne oraz warsztaty origami. Zapisów można dokonać pod numerem tel.: (22) 522 66 38.

Letnie, weekendowe warsztaty w Muzeum:

  • 15 lipca, 5 sierpnia (sobota), godz. 12.00 – 16.00 – warsztaty plastyczne: plastelinowe konie, origami dla każdego*
  • 15 lipca, 5 sierpnia (sobota), godz. 15.00 – 16.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Dziękuję ci koniu”

* W czasie trwania letnich warsztatów wstęp na wystawę czasową „Dziękuję ci koniu” jest bezpłatny.


Galeria zdjęć


 

Newsletter

Zapisz się, aby być na bieżąco z najnowszymi aktualnościami i wystawami


22 522 66 30 - sekretariat
e-mail: mlij@muzeum.warszawa.pl

ul. Szwoleżerów 9, 00-464 Warszawa
Zobacz na mapie